Komentowana treść: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści
[#31] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@MinisterQ, post #30

wysłany z ---.telpol.net.pl Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.7.10) Gecko/20050717 Firefox/1.0.6



to chyba twoje :) ...ja czekam na gotowy "produkt"

Amigowcem byłem, jestem i będe - ale chyba mogę mieć swoje zdanie wkońcu komentuje posta...
[#32] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@krismiszcz, post #31

No nie mogłem oczekiwać zbyt błyskotliwej wypowiedzi, zwłaszcza gdy w niej wywleka się nagłówki postów. Sam postujesz z MacOSa "amigowcu", a mnie wytykasz post z windy? Widzisz? to jakby działało w obie strony.



Oczywiście że możesz mieć własne zdanie, ja również. Dalej podtrzymuję opinię, że amigowiec rozumiałby podekscytowanie, tudzież chociażby "bezpieczny" podziw. Od LAT brak porządnej przeglądarki jest bolączką amisystemów. Ochłapy w postaci ibrowse, aweba czy voyagera są NICZYM w porównaniu z KHTML. Ile to było postów, seriali na temat tego, że co jak co, ale AmigaOS ma nikłe szanse na porządny browser - bo brak fork(), bo brak czegośtam, bo... Teraz jest szansa na coś co nie będzie odstawać od teraźniejszych standardów.

Więc dlaczego się nie cieszyć?
[#33] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@MinisterQ, post #32

no niestety, w Ami1200 nie mam kątówki do karty sieciowej i nie mogę kożystać z internetu z Ami...więc wybacz.



również ciesze się z KHTML, ale wokół tego jest za dużo "halo", zamiast tego moxna było by się skupić na pracy.
[#34] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@krismiszcz, post #33

> no niestety, w Ami1200 nie mam kątówki do karty sieciowej i nie mogę kożystać z internetu z Ami...więc wybacz.



jaki problem można zrobić dziurę w towerku, albo kupić kątówke i tyle :)



jaki masz konfig tej A1200? bo też mam A1200 tyle, że w desktopie
[#35] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@krismiszcz, post #33

Alez wybaczam, pozwalajac sobie na wyslanie komentarza z "slusznym" naglowkiem. :P



A co do tego kto robi "halo"... To przeciez nie autor portu, tylko ludzie ktorzy go komentuja, czyz nie?
[#36] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@MinisterQ, post #35

oki

przepraszam, wyraziłem tylko opinnie którą nie bierzcie do serca.



moja ami to 1200 w Int II/rom3.0/Apollo40/40/16mb ram
[#37] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści
No i już mi się khtml przestaje podobać - sprawdzałem co prawda tylko z Konquerorem, ale wszystkie edytory WYSIWYG napisane w javascript nie działają.

Podam pare linków:

http://tinymce.moxiecode.com/example_full.php?example=true

http://www.fckeditor.net/demo/default.html

http://kupu.oscom.org/demo/

http://www.solmetra.com/spaw/demo/demo.php



Inne również nie działają... A chciałem dodać taki edytor jako opcje w jednym z moich projektów...

Z Firefoksem działają...



No chyba, że z Safari to działa, ale nie mam dostępu do MacOSX w tej chwili.
[#38] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@grxmrx, post #37

Tak jak pisalem Ci na ircu - sprawdz to na Safari, bo KHTML z Konquerora a KHTML Applowy, na ktorym ja sie opieram, to sa 2 rozne rzeczy.
[#39] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@grxmrx, post #37

Wiem, ze na Konquerorze nie dzialal mi CSS na inputach tekstowych. Spojrz na strone www.zikom.pl



Przypomnij mi wieczorem na gg zeby sprawdzic te linki ktore podajesz na Safari. Coprawda moj MacOS X szczytem wygody nie jest, ale da sie spokojnie sprawdzic. :)
[#40] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@marcik, post #38

nom to prawie jak porównanie ie5 macos vs ie5 winda
[#41] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści
Wlasnie testowalem te edytory na Safari. Niestety zaden z nich nie dziala. Testowalem je tez przy okazji na IE5.2 na MacOS i podobny efekt.
[#42] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@mcbarlo, post #41

To znaczy ze czas juz nauczyc sie kodowc a tego typu edytory zostawic w spokoju :)
[#43] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@_arti, post #42

To nie chodzi o to. Wyglada na to, ze AppleWebKit nie kuma tej czesci javascriptu. Mozna go uzyc do edytora, a mozna pewnie do innych rzeczy.



Ale zeby nie bylo, ze narzekam to i tak jest super, ze Marcik w takim tempie portuje KHTMLa. Mysle, ze to co jest spokojnie bije inne amibrowsery, a gdy sie dorobi PL znaczkow to mozna spokojnie puscic do ludzi wersje alpha. Kto by tego nie chcial potestowac? :)



Marcik, mozesz to puscic i zaznaczysz, ze na tym etapie prac nie przyjmujesz bugreportow, bo sam wiesz co robic. Pewnie by Ci ludzie konto pocztowe zapchali tysiacami maili (oprocz tych z podziekowaniami). Na pewno by to podnioslo kwote znajdujca sie w bounty. ;)
[#44] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@mcbarlo, post #43

Narazie trzymam sie podane kiedys na MZ terminu ze pierwsza beta bedzie w okolicach swiat bozego narodzenia (i tak, tegorocznych ;) ). A wypuszczenie bety nie jest takie proste, bo musze do tego dolaczyc zrodla i sprawic aby kompilowaly sie nie tylo na moim kompie a to nie jest trywialna praca :)
[#45] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@_arti, post #42

No to musiałbyś wydać pieniądze na szkolenie osób, które już są po szkoleniu jak używac np. programów typu ms word czy OO.org Writer... ;)

W jednym z moich projektów chodzi o to by jak najłatwiej można było zmieniać zawartość strony. Jeśli chodzi o edycję tekstów to tego typu edytory są idealne. Dla mnie również jest to wygodniejsza forma edycji tekstu, ale ja sobie poradze bez tego, ale nie wiem jak ew. użytkownicy. No ale jako opcja mogę w ostateczności zrobić...
[#46] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@marcik, post #44

Eeee, buuuu. ;) Tak serio to rozumiem.



A to kompilowanie sie zrodel to jakis wymog LGPL? Nie mozna dac zrodel, ktore sie nigdzie nie kompiluja (oprocz autora). Zapek chyba tak zrobil z Ambientem. Dopiero pozniej poprawil.
[#47] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@mcbarlo, post #46

Taki jest wymog. Zrdola musza byc kompilowalne i musza byc dokladnie do tej wersji ktora zostala uzyta do stworzenia binarki, wiec zadne tekstu "musze posprzatac zrodla" nie dzialaja :). A z Zapkiem to sprawa wyglada inaczej bo to w koncu on byla autorem calego (albo wiekszosci, nie wiem czy ktos mu pomagal) kodu wiec to on ma nad nim wladze i on moze sobie spokojnie lamac licencje :)
[#48] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@mcbarlo, post #43

A wogole o jakie edytory chodzi, bo chyba nie temacie jestem... ;)

Do tworzenia skryptow JS czy zbudowane w JS (nam modelu DOM) do edycji zawartosci strony?...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem